Dr. Orováne Csatári Ildikó Erzsébet, pszichológus, fogászat, Paks, Vékás Dental, Medical center

Dr. Orováné Csatári Ildikó

pszichológus

Dr. Orováné Csatári Ildikó Erzsébet pszichológus vagyok, több, mint 20 éves szociális és közoktatási köznevelési területen szerzett gyakorlattal és tudással rendelkezem.

Pakson élek férjemmel és kislányommal. Pszichológus diplomámat a Károly Gáspár Református Egyetemen szereztem 2009-ben. Prof. Dr. Bagdy Emőke óvó-védő szárnya alatt sajátíthattam el a személyközpontú segítés és szakmai alázat alapjait.

Szakvizsgámat 2014-ben szereztem az ELTE Pedagógiai és pszichológiai karán, mint tanácsadó szakpszichológus család és párkapcsolat specializációval. Szakvizsga dolgozatomat a kamaszok terápiás megsegítésének sajátosságaiból írtam. A mai napig nagy szeretettel dolgozom kamaszokkal.

Különleges ajándék volt az élettől számomra, hogy Budapesten a Sylvester János Református Gimnáziumban taníthattam pszichológiát eltérő fejlődésű gyermekeknek (SNI, BTMN, autizmus stb.)

 

Szülési szabadságomig a Paksi Pedagógiai Szakszolgálatnál pszichológusként dolgoztam.

Szakmai hitvallásomnak tekintem, hogy minden ember képes a változásra/változtatásra, amelyben a pszichológus, mint segítő, támogató asszisztenseként van jelen. Alapvetően egészséges emberekkel dolgozom, akik elakadtak bizonyos élethelyzetükben. Ilyen lehet:

Fogászat Paks Vékás Dentál, Fogkőeltávolítás, Fogtömés, Gyökérkezelés, Gyermekfogászat, Fogfehérítés, Gyermek fogszabályozás, Felnőtt fogszabályozás, Láthatatlan fogszabályozás

a normatív krízisek, ahol az egészséges fejlődéssel együtt járó nehézségek jelennek meg. Például: a gyermek születése, közösségbe kerülése, kamaszkor, kirepülés, üres fészek, nyugdíjaskor;

Fogászat Paks Vékás Dentál, Fogkőeltávolítás, Fogtömés, Gyökérkezelés, Gyermekfogászat, Fogfehérítés, Gyermek fogszabályozás, Felnőtt fogszabályozás, Láthatatlan fogszabályozás

a paranormatív krízisek, amelyekre nem tud az egyén felkészülni, mint például a tartós, súlyos betegség, baleset, gyász, meddőség, munkanélküliség, vagy akár a Covid miatti beszűkültség.

Munkám során rövid, dinamikus terápiás eszközökkel – mint például: NLP, KIP, Fókusz – feltérképezem az egyén saját belső erőforrásait. A közös munka célja ennek megmozgatása és megerősítése a pszichológus által, amely eredményeként pozitív életminőségi változás történik.

Gyermekek vonatkozásában a rendszerszemléletű családterápia híve vagyok, mivel az a tapasztalatom, hogy ha rendszer szinten – értsd az egész család szintjén – történik változás, akkor tud tartós és pozitív lenni a közös munka eredménye. Vallom, hogy nevelési tanácsadással, családterápiás ülésekkel óriási változásokat tudunk elérni egy-egy gyermek és családja életében